Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Dacia Duster ve faceliftované verzi sází na jistotu

News

28.08.2013

Jedno z nejoblíbenějších SUV na českém trhu se dočká jemného faceliftu, který Dacii Duster pošle do druhé poloviny jejího života.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Dacii jsme ještě před několika lety vnímali s výrazným despektem. Rumunskou automobilku totiž potkal osud drtivé většiny výrobců z bývalého Východního bloku. Po pádu Železné opony se musely socialistické automobilky potýkat s mnohem vyspělejší zahraniční konkurencí, na kterou výrazně ztrácely. Výjimku tvořila domácí Škoda, která přešla pod křídla koncernu Volkswagen AG.  I Dacia získala zahraničního vlastníka, a to francouzskou automobilku Renault, nicméně přínos pro rumunského výrobce to nemělo žádný.

Situace se ale před několika lety změnila, Renault udělal jedno z nejlepších rozhodnutí ve své historii a z Dacie udělal výrobce levných a jednoduchých automobilů pro méně rozvinunté trhy. Takový Blízký východ, Turecko nebo země východní Evropy mají velký potenciál, tak proč jej nevyužít. Dacia Logan tak nabídla velký zavazadlový prostor, jednoduchou techniku a především bezkonkurenční cenu, díky čemuž se stala hitem nejen na východě, ale také v zemích, kde se o Daciích ještě před několika lety vyprávěly nevybíravé vtipy.

Jedním z nejúspěšnějších modelů v nabídce tohoto rumunského výrobce je SUV Duster. Tento model patří mezi nejlevnější vozy s pohonem všech kol. Kromě zážehové atmosférické šestnáctistovky jsou k dispozici i úsporné motory dCi původem od Renaultu.

Faceliftovaný Duster pro modelový rok 2014 si zachová drtivou většinu svých předností, změny se tak zaměří především na vzhled. Z fotek si tak všimneme nové masky chladiče, nových předních světlometů s LED denním svícením nebo 16palcových kol s tmavým lakováním. Vzhled vozu se celkově snaží působit luxusnějším dojmem, podobně jako nový Nissan Terrano, který je vlastně jen Duster s upraveným designem.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: