Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

O SkyActiv je zájem

News

27.08.2013

V mnoha ohledech revoluční technologie japonské Mazdy SkyActiv se těší obrovské přízni kupujících. Z toho důvodu má být výroba motorů navýšena o celou čtvrtinu.

Autor:Tomáš DusilFoto:

Zvýšená poptávka po nových Mazdách postavených na technologii SkyActiv si vyžádá navýšení produkce agregátů vyráběných v závodě Mazda v Hirošimě. Do konce roku má být produkce zvýšena z původně plánovaných 800 000 jednotek až na milion. Tím by se mělo dařit pružněji plnit závazky vůči zákazníkům prahnoucích po této z pohledu řidiče úžasné technologii. Změna v plánu si vyžádá instalaci další moderní linky na výrobu motorů SkyActiv-G, tedy zážehových agregátů, která nahradí tu, jež dosud vyráběla starší benzínové motory řady MZR. Jde o součást strategie, která počítá, že v roce 2016 bude prodáno 1,7 milionů vozů Mazda, z nichž zhruba 80 procent bude využívat technologii SkyActiv. Vyrábět se bude nejen v Japonsku, nýbrž také v Číně a Mexiku.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: