Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Porsche pracuje na vývoji modelu 984 pro 4 cestující

News

26.08.2013

Podle posledních zpráv Porsche v současnosti pracuje na 2+2místném modelu, který bude technicky vycházet z exkluzivního a ultrarychlého hybridu 918 Spyder. Novinka by se teoreticky mohla objevit v roce 2017.

Autor:Adam ŠrámekFoto:
Seznam kapitol:
  1. Spekulace, spekulace

Vývojáři automobilek mají mnohdy krušný život, zejména když pracují u Porsche. Není přeci jednoduché stavět neustále něco, s čím musíte být o krok napřed před konkurencí. A Němci jsou navíc známí puntičkáři.

Porsche zkrátka ihned po uvedení sériové podoby 918 Spyder už usilovně pracuje na dalším skvostu. Podle posledních výstupů v médiích se chystá model nazvaný 984, který bude používat karoserii z karbonových vláken (jako 918 Spyder), což má znamenat nízkou pohotovostní hmotnost.

Inženýrům by to umožnilo soustředit se primárně na instalaci druhého páru dveří a dvojice zadních sedadel. Na konceptu si však opět pořádně mákne šéfdesignér Michael Mauer, který se musí držet v konvencích modelu 911, po němž by novinka měla zdědit charakteristicky nízkou a postupně se svažující střechu.

Spekulace, spekulace

Zatímco hypersportovní 918 používá velmi propracovaný, avšak pro puristy těžko snesitelný hybridní pohon, 2+2místné 984 by mělo používat jen to nejlepší z celé soustavy, a sice atmosférickou jednotku V8 s objemem 4,6 litru, která bude disponovat výkonem kolem 700 koní (522 kW) a točivým momentem 600 N.m. Na zadní kola by měl být "krouťák přenášen přes dvouspojkovou převodovku se sedmi stupni (PDK). Uvidíme, zda bude motor uložen uprostřed... Záleží jen na...

Pokud dostane tento projekt zelenou, pak by se měl na trh dostat v roce 2017 a stát kolem 350 tisíc euro - tedy nějakých 9 miliónů Kč.

Seznam kapitol
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: