Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

VW Golf R - první setkání

News

26.08.2013

Na pomyslném nejvyšším stupínku potravního řetězce stojí už řadu let Golf s přídomkem R. Autohit měl vzácnou možnost střetnout se s nejnovější generací tváří v tvář ještě před oficiálním představením. Žel natočit jeho motor a projet se nám dopřáno zatím nebylo.

Autor:Tomáš DusilFoto:

Ve čtvrté generaci coby R32 s 2. generací úzkého šestiválce (VR6) a stejně tak v páté. V minulém, šestém vydání, se vůz jmenoval pouze Golf R. Důvodem byl fakt, že charismatický šestiválec musel uvolnit místo přeplňovanému čtyřválci. Sice méně zatěžoval přední nápravu, avšak vzhledem k absenci dvou válců a přítomnosti turbodmychadla spolu s přímým vstřikem byl jeho projev méně charismatický.

Nyní vyjíždí Golf R také v 7. generaci. Pod jeho kapotou najdete dosud nejvýkonnější motor 2.0 TSI. Vzhledem k použití platformy MQB se jedná o zástupce řady EA888. S 221 kW (tedy 300 koňmi) jde zároveň o nejvýkonnější Golf historie. Golfy R měly vždy pohon všech kol. Tím je zde známý 4MOTION, pod nímž se ukrývá spojka Haldex 5. generace, poprvé pracující bez zásobníku tlaku. V nabídce je jak šestistupňová manuální převodovka, tak i DSG o stejném počtu převodů.

Více o novém Golfu R a také o předchozích super Golfech se dočtete více v rubrice Technika v AH 20/2013.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: