Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Dunlop připravil speciální verzi pneumatik Sport Maxx RT pro Mercedes-Benz A 45 AMG

News

26.08.2013

Výrobce pneumatik Dunlop oznamuje, že automobilka Mercedes-Benz si zvolila pro svůj sportovní model A 45 AMG pneumatiky Dunlop Sport Maxx RT.

Autor:Tomáš DusilFoto:

Mercedes-Benz nabízí svůj nový model A 45 AMG na pneumatikách Dunlop Sport Maxx RT o rozměru 235/35R19 91Y XL. Pneumatika byla navržena speciálně pro tento automobil, aby řidičům poskytovala vysokou úroveň přilnavosti, výborné brzdné vlastnosti a celkově splňovala vysoké požadavky, které kompaktní sportovní vůz s pohonem všech kol vyžaduje.

„Při vývoji pneumatiky Dunlop Sport Maxx RT pro nový sportovní model A 45 AMG jsme úzce spolupracovali s divizí Mercedes-Benz AMG. Společnými silami jsme nastavili všechny vlastnosti a specifika této pneumatiky,“ uvedl Dr. Bernd Löwehhaupt, ředitel oblasti Automotive Engineering ve společnosti Goodyear Dunlop. „Zejména výkonnostní požadavky vycházející z použití pohonu všech kol 4MATIC pro nás byly nové. Použili jsme specifikaci Sport Maxx RT pro A 45 AMG a připravili jsme pro ni speciálně vyvinutou konstrukci, které obsahuje amaridové zpevnění.“ Díky důkladnému vývoji zaručuje pneumatika minimální brzdnou dráhu a maximální přilnavost, které dosahuje jak na suchu, tak na mokru, a zároveň nabízí sportovní chování a vyvážené ovládání.

Pneumatiky byly rozsáhle testovány divizí Mercedes-Benz AMG na německém závodním okruhu Nürburgring, přičemž testy potvrdily, že pneumatiky splňují vysoké standardy nastavené divizí AMG z hlediska přilnavosti, brzdění a sportovního ovládání.

Komentáře

Aktuálně
Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…

Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: