Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Francouzi přitvrzují: Peugeot 308 R Concept

News

26.08.2013

Kromě nové generace modelu 308 ukáže Peugeot ve Franfurtu také její ostrou verzi v podobě 308 R Concept.

Autor:Adam ŠrámekFoto:
Seznam kapitol:
  1. Sportující lvíče?

O následovníkovi současné třistaosmičky toho víme už dost, a tak si to zrekapitulujeme. Novinka bude stát na platformě EMP2 (ekvivalent k MQB od VW) a bude vážit o 140 kg méně než současný vůz. Délka nové 308 dosahuje 4250 mm (o cca 26 mm kratší) a výška pak 1460 mm, což znamená také o více než 5 cm nižší karoserii.

Základní motorizací bude tříválec 1.2 s výkonem 60 kW, avšak vyšší už nebudou zřejmě zastupovány jednotkami s atmosférickým plněním VTi, nýbrž turbem doplňovaným motorem 1.6 THP o různém nastavení.

Sportující lvíče?

Jak známo, Peugeot už nějakou tu dobu propaguje RCZ ve verzi R. Ovšem ta by neměla zůstat osamělá a měla by v budoucnu dostat sourozence, jenž bude zpestřovat novou modelovou řadu 308.

A koncept pro Frankfurt bude její předzvěstí. Její turbomotor poskytne zřejmě minimálně 147 kW (tedy 200 koní), které se už stávají takovou běžnější metou rychlejších v daném segmentu. Spíše to ale vypadá, že 147 kW bude mít GTi a verze R přijde ještě s motorem o 70 koní silnějším. Rozhodnou se má údajně dle zájmu o koncept.

Koncept se zatím může pochlubit červeno-černým provedením exteriéru, agresivnějšími doplňky včetně mohutnější masky chladiče, nárazníků, prahů a blatníků. Takové věci jako dvojitá koncovka výfuku, velká kola a výkonné brzdy jsou samozřejmostí. Mimochodem ta kola a brzdy pocházejí přímo z nejsilnějšího RCZ R.

Koncept je na přední nápravě osazen diferenciálem Torsen a dozajista jej pohání také 1.6 THP o výkonu blížícímu se 200 kW a točivém momentu přesahujícím hodnotu 320 N.m. Berte to prosím ale s rezervou, neboť minimálně do Frankfurtu se zřejmě více podrobností nedozvíme, zatím snad poslouží naše spekulace k dokreslení skutečnosti.

Seznam kapitol
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: