Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Frankfurt 2013: seznam premiér I.

News

26.08.2013

Mezinárodní autosalon ve Frankfurtu začíná již 14. září. Na tradiční přehlídce novinek v automobilovém průmyslu se představí desítky modelů ve světové premiéře. Pojďme si projít jejich seznam.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

I v době internetu jsou autosalony jednou z nejdůležitějších událostí v roce. Ačkoliv se málokdy podaří utajit nový model až do poslední chvíle, několik překvapení na nás čeká.

Aston Martin

Britská automobilka přiveze do Frankfurtu světovou premiéru nového modelu Vanquish Volante. Jedná se o otevřenou verzi Vanquishe, který v minulém roce nahradil dosluhující model DBS.

Seznam kapitol

Audi

Německá prémiová značka bude tento rok skromnější, kromě zcela nového konceptu Quattro uvidíme také faceliftovanou verzi vlajkového modelu A8/S8.

Seznam kapitol

BMW

Letošní rok se nese u BMW ve znamení ekologie. Po představení prvního sériového modelu v historii značky s názvem i3 uvede automobilka také koncept hybridní X5 eDrive, který se představí společně s novou generací X5. Mezi premiérami nebude chybět ani kupé řady 4.

Seznam kapitol

Cadillac

Americký výrobce luxusních vozů Cadillac rozhodně nepatří v Evropě k nejoblíbenějším. V USA nicméně hodně sázejí na novou generaci modelu CTS. Kromě ní se představí také model ELR a luxusní koncept Elmiraj.

Seznam kapitol

Chevrolet

Další americká značka ukáže Evropanům faceliftovanou verzi Camara Convertible.

Seznam kapitol

Citroën

Výraznější překvapení se nedočkáme ani u Citroënu. Ten přiveze do Německa model Grand C4 Picasso s poněkud avantgardním ztvárněním přední části. V evropské premiéře se představí také koncept SUV Wild Rubis.

Seznam kapitol

Dacia

Kdysi vysmívaná rumunská značka nyní patří pod křídla Renautlu. Jedním z nejoblíbenějších modelů SUV Duster prodělá mírný facelift, který se světu ukáže právě ve Frankfurtu.

Seznam kapitol

Ferrari

Pouze jeden nový model bude vystavovat italský výrobce supersportů Ferrari. V tomto případě však platí pořekadlo, že kvalita lepší kvantity. Model 458 Speciale totiž navazuje na tradici odlehčených a silnějších Ferrari, která patří k tomu nejlepšímu, co si můžete koupit.

Seznam kapitol

Fiat

Slabá léta nyní zažívají u Fiatu, vystačit si tak budou muset pouze s modelem 500L Living. Snad se ale dočkáme také nějaké překvapení v podobě moderního retro vozu.

Seznam kapitol

Honda

Japonci slibovali vůz s největším zavazadlovým prostorem v segmentu C. Jak slibovali, tak splnili. Honda Civic Tourer je se svými 624 litry rekordmanem, jenž se dotahuje i na skoro „bezedný“ Superb Combi.

Seznam kapitol

Hyundai

Největším tahákem na stánku korejského tygra bude nová generace jejich nejmenšího modeli i10. České zákazníky nejvíce zaujme facelift SUV ix35, které se vyrábí v Nošovicích. Německou premiéru si udbude také Grand Santa Fe.

Seznam kapitol

Infiniti

Japonský útok na evropské zákazníky zatím nepřináší kýžené ovoce, to by však mohlo změnit Infiniti Q30, prémiový hatchback, jenž by si mohl najít dostatek zájemců.

Seznam kapitol

Jaguar

Žádný velký trhák, jakým byl roadster F-Type, Jaguar nechystá. I tak je ale XFR-S a XJR silným lákadlem. O konceptu C-X75 ani nemluvě.

Seznam kapitol

Kia

Další silný hráč pocházející z Jižní Koreje vsadí především na novou generaci crossoveru Soul. Pro zájemce o úsporný model připravila Kia Picanto LPGi, tak trochu na okraji zájmu bude nejspíš model Optima.

Seznam kapitol

Lada

Někdejší sen mnoha řidičů Východního bloku, tedy vlastnit vůz značky Lada, se může dnes stát skutečností. Ruská automobilka totiž představí svůj nejnovější model Granta.

Více novinek vám přinese v příštích dnech!

Seznam kapitol
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: