Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mercedes třídy C: 10 milionů vyrobených vozů a nástupce již za dveřmi

News

25.08.2013

Mercedes-Benz třídy V slaví jubileum, od roku 1982 se jej vyrobilo již více než 10 milionů kusů. Současné generace, která se vyrábí od roku 2007, se vyrobilo zatím 2,3 milionu vozů. Nástupce však již doslova buší na dveře.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Historie třídy C od Mercedesu se datuje až do roku 1982, kdy německá automobilka představila dnes již legendární model s označením 190. Za těch 31 let se prozatím vyrobilo přes 10 milionů vozů, čímž se třída C stává nejúspěšnějším Mercedesem v historii. Současná generace s označením W204 se představila v lednu 2007 a od té doby se jí vyrobilo na 2,3 milionu kusů. Kromě klasického sedanu vyrábí Mercedes ještě provedení kombi a také Coupé. Technicky pak ze třídy C vycházejí ještě dva modely – třída E Coupé a E kabriolet.

Život současné generace se již chýlí ke konci, nástupce se představí velmi pravděpodobně začátkem roku 2014. Mercedes v tomto případě použije větší množství přeplňovaných čtyřválců, v nabídce nové třídy C se objeví také vznětový čtyřválec 1.6 dCi původem od Renaultu. Mercedes potvrdil, že nástupce současné generace se bude vyrábět ve čtyřech výrobních zařízeních, kromě německých Brém také v Jižní Africe (East London), v Číně (Peking) a v USA (Tuscaloosa).

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: