Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Citroën chystá luxusní model DS9

News

25.08.2013

V rámci nové modelové strategie koncernu PSA Peugeot Citroën se můžeme těšit na nové luxusní modely u rodiny DS od Citroënu. Jendou z prvních vlaštovek by mohl být i sedan DS9.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Koncern PSA Peugeot Citroën neprožívá v současné době zrovna nejlepší období. Stejně jako některé další automobilky se Francouzi potýkají s nižší poptávkou a také marží, která nepatří zrovna k nejvyšším. U některých modelů tento největší francouzský výrobce dokonce výrazně prodělává. Vylepšit finanční stránku by měla nová strategie, která z modelů DS od Citroënu vytvoří jakousi prémiovou značku, která se zaměří výhradně na luxusnější modely. Hlavním trhem pro tyto vozy by měla být Čína, která se stále jeví jako země zaslíbená pro všechny světové výrobce. Číňané si potrpí na luxus a stále jsou ochotni za něj utrácet dostatek peněz. Kromě SUC odvozeného od konceptu Wild Rubis představí Citroën také luxusní sedan DS9, jehož koncept by se měl ukázat již v září ve Frankfurtu.

Na internet unikla fotka vozu, který by právě mohl být onou DS9. Vůz se totiž nápadně podobá jinému konceptu Numero 9, který představila automobilka Citroën minulý rok. K pohonu sériové verze by mohla sloužit kombinace vznětového motoru HDi o výkonu 120 kW/163 koní a elektromotoru. Toto hybridní pohonné ústrojí najdeme již v modelu DS5. Díky elektromotoru, který pohání zadní nápravu, se tak jedná o čtyřkolku.

Pokud tedy Citroën skutečně představí novinku v podobě DS9, jako první se jí dočkají pravděpodobně v Číně, až poté se na řadu dostanou evropští zákazníci. Autosalon ve Frankfurtu začíná již za několik týdnů, tudíž se můžeme těšit na záplavu nových modelů.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: