Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Peugeot 208 GTi Pikes Peak Edition bude mít výkon 230 koní

News

24.08.2013

Peugeot chystá speciální edici modelu 208 GTi s přídomkem Pikes Peak Edition. Oslava vítězství francouzské značky na slavném závodě bude mít výkon 230 koní!

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Segment malých hot hatchů je nyní nabitější než kdy předtím. V krátkém časovém sledu se představily tři nejvýraznější hráči v podobě skvělé Fiesty ST, Renaultu Clio R.S. a Peugeotu 208 GTi. A právě posledně jmenovaný model dostane hned několik měsíců po představení speciální verzi Pikes Peak Edition, jenž vznikne jako oslava vítězství Sebastiena Loeba na tomto nejslavnějším závodu do vrchu. Devítinásobný světový šampion ve WRC usedl koncem června tohoto roku za volant závodního speciálu 208 T16 Pikes Peak a rozdrtil veškerou konkurenci nejlepším zajetým časem v historii.

Tohoto úspěchu je z hlediska marketingu třeba využít, francouzské značky totiž zrovna nevládnou umění prodat sebemenší úspěch. Své o tom ví jak Citroën (WRC), tak i konkurenční Renault, který nedokázal vytěžit ze svého působení v F1 o moc více. Peugeot 208 GTi Pikes Peak Edition dostane upravený přeplňovaný čtyřválec 1.6 THP o výkonu až 169 kW/230 koní, což je o 22 kW/30 koní více než kolik nabízí standardní verze.

Vzhledem k představení Peugeotu RCZ R s výkonem 198 kW/270 koní by mohla francouzská automobilka přijít i s podobně výkonnou 208 R. Anebo si 270 koní nechá pro 308 GTi?

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: