Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Opel Adam LPG jde do výroby

News

23.08.2013

Opel představil novou verzi svého nejmenšího modelu Adam. Stylový městský vůz dokáže jezdit jak na benzin, tak i na LPG.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Alternativní paliva představují celkem významnou část trhu s pohonnými hmotami. Vedle E85 nebo stlačeného zemního plynu (CNG) je populární také pohon na LPG, který slaví úspěch nejenom na našem území. A právě vůz na LPG představila nyní automobilka Opel. Ta si vybrala poněkud překvapivě svůj nejmenší model Adam, který již s klasickými spalovacími motory patří k velmi úsporným automobilům.

K pohonu Opelu Adam LPG bude sloužit upravený zážehový čřyřválec 1.4 ecoFLEX o výkonu 64 kW/87 koní. Kombinovaná spotřeba tohoto modelu je 6,9 litru, nicméně emise CO2 spadly díky pohonu na LPG na velmi slušných 112 gramů na kilometr. A právě nízké emise jsou důvodem, proč Opel s Adamem na LPG přišel.

Dalším, avšak spíše podružným důvodem, je dojezd, který se díky přídavné nádrži na LPG o objemu 35 litrů (dojezd cca 500 kilometrů) prodloužil až na úctyhodných 1200 kilometrů. V městském provozu tak bude stačit natankovat do plna jednou za měsíc.

Cena Opelu Adama 1.4 ecoFLEX startuje na německém trhu na 16 150 euro, což je v přepočtu zhruba 416 000 Kč.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: