Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

První vůz ze spolupráce Volva a Geely přijede v roce 2015

News

22.08.2013

Spolupráce švédské automobilky Volvo a jejího čínského vlastníka Geely přinese své ovoce již za dva roky, kdy se představí první společně vyvinutý model.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Volvo patří čínskému Geely už prakticky tři roky, jedná se o největší akvizici provedenou čínskou automobilkou v historii, její hodnota dosáhla částky 1,8 miliard dolarů, což je v přepočtu necelých 35 miliard korun. Číňané se díky této transakci dostali k know-how, které brzy přetaví v nový model, jenž vzejde ze spolupráce s Volvem. Premiéra tohoto vozu proběhne již za dva roky. Novinka využije na nové modulární platformě, jenž poskytne základ Volvu i Geely spadajícím do segmentu C, tedy do teritoria Volkswagenu Golf nebo Škody Octavia.

Pro švédskou automobilku o významný krok, jelikož společný vývoj ušetří nejen čas, ale především peníze, které jsou hybnou silou (nejen) automobilového průmyslu. Co se týče motorů, ty zahrnou například nové zážehové a vznětové čtyřválce Drive-E, které Volvo představilo před pár dny. Dá se také očekávat představí menších motorů s objemem pod 2,0 litru, které by měly konkurovat produkci Volkswagu nebo Fordu.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: