Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Chevrolet Camaro 2014: poevropštěný Američan se ukáže ve Frankfurtu

News

22.08.2013

Chevrolet přiveze na autosalon faceliftované Camaro kupé v evropské specifikaci. Kromě něj se ve světové premiéře představí tako modernizované Camaro Convertible.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Novodobé Camaro se svezlo na úspěšné retro vlně, kterou započal Ford Mustang. K této dvojici se přidal ještě Dodge Challenger a trojice silných kupé dala vzpomenout na krásná zlatá 60. léta, kdy se muscle cars těšily nevídané oblibě. Camaro se během let stalo nejprodávanějším modelem z trojice. Za úspěchem stojí nejen design, ale také správný product placement, kdy si Camaro zahrálo jednu z hlavních rolí v prozatím třech dílech série Transformers.

Zatímco Chevrolet před pár měsíci představil modernizovanou podobu Camara Coupé, nyní se vylepšení dočká i verze Convertible s plátěnou stahovací střechou. Světová premiéra Chevroletu Camaro Convertible proběhne poněkud netradičně na evropském území, konkrétně na autosalonu ve Frankfurtu. Nicméně díky k globální prodejní strategii Chevroletu je Camaro oficiálně k dostání i u nás.

Oproti předchozímu provedení dostalo Camaro pro modelový rok 2014 modifikovaný přední a zadní nárazník, novou masku nebo nová přední a zadní světla. V interiéru se hlavní změny udály na poli infotaimentu, který reprezentuje multimediální systém MyLink se sedmipalcovým dotykovým displejem, Bluetooth a USB/AUX připojením.

Na evropském trhu je k dispozici pouze jedna verze, za to ta správná. Evropské Camaro totiž pohání osmiválec o objemu 6,2 litru, který se pyšní výkonem 318 kW/432 koní a točivým momentem 569 N.m. Kupé s tímto motorem zrychlí z 0 na 100 km/h za 5,2 sekundy, Convertible to zvládne za 5,4 sekundy.

Cena na německém trhu začíná na 39 990 eur za kupé, Camaro Convertible pořídíte od 44 990 eur. Na českém trhu známe zatím jen cenu Camara kupé, ta začíná na 1 024 000 Kč. Vzhledem k cenovému odstupu obou vozů na německém trhu očekáváme, že modernizované Camaro Convertible bude začínat na 1 150 000 Kč.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: