Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Koncept hybridního BMW X5 se představí ve Frankfurtu

News

22.08.2013

Automobilka z německého Michova přiveze do Frankfurtu novinku v podobě hybridního modelu X5 eDrive s přeplňovaným čtyřválcem.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Třetí generace populárního prémiového SUV BMW X5 je již nějakou dobu na světě. Na nadcházejícím autosalonu ve Frankfurtu se však představí hybridní verze s přídomkem eDrive, která bude kombinovat  dvoulitrový čtyřválec TwinPower Turbo a elektromotor o výkonu 70 kW/95 koní. Na plně nabité lithium-ionové akumulátory dokáže X5 eDrive ujet až 30 kilometrů. Díky těmto kouzlům činí kombinovaná spotřeba hybridní X5 pouze 3,8 litru, emise CO2 díky tomu spadly na 90 gramů na kilometr. V elektrickém režimu je maximální rychlost omezena na 120 km/h, což ve městě, kde se bude elektrický pohon využívat nejvíce, je více než dostatečná rychlost.

Oproti běžné X5 se verze eDrive bude lišit novými 21palcovými koly, které optimalizují proudění vzduchu, nebo nové střešní lišty. Samotný vůz bude disponovat třemi jízdními režimy: intelligent hybrid (klasický hybridní režim, kdy pracuje jak elektromotor, tak klasický spalovací motor), pure electric (jízda čistě na elektřinu) a save battery, který během jízdy dobíjí baterie.

Plug-in hybridy budeme v následujícíh letech vídat čím dál tím častěji, vzhledem k tomu, že automobilky budou muset na evropském kontinentu imezit flotilové emise do roku 2020 na 95 g/km, nezbývá než jít touto cestou.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: