Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Ferrari chystá další hybridní supersporty

News

21.08.2013

Luca di Montezemolo potvrdil, že značka Ferrari chystá po LaFerrari další hybridy. Elektromobily jsou však vyloučeny. Naštěstí.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Budoucnost supersportů se skrývá v hybridních technologiích. Aby mohli malosériové automobilky splňovat velmi přísné emisní limity, nezbývá nic jiného než povolat na pomoc elektřinu. První velká várka hybridních supersportů dorazila tento rok. V Ženevě se totiž představila trojice v podobě LaFerrari, McLarenu P1 a Porsche 918 Spyder, jež se zatím nepředstavilo ve své produkční verzi. Nyní se na téma hybridní technologie rozmluvil šéf značky Ferrari Luca di Montezemolo. Podle něj nebude LaFerrari jediným hybridem v nabídce. Je to vcelku logické řešení, Ferrari již má zkušenosti z formule 1 se systémem KERS, nyní uvedlo v život hybridní soustavu kombinující vidlicový dvanáctiválec o objemu 6,3 litru a elektromotor o výkonu 120 kW/163 koní. Celkový výkon se tak vyšplhal na 708 kW/963 koní. U Ferrari navíc elektromotor není jen berličkou na nižší papírovou spotřebu, funguje především jako power booster, dodává vozu další výkon, aniž by automobilka musela využít služeb přeplňování.

Luca di Montezemolo také potvrdil, že nevidí budoucnost v elektromobilech. Ostatně podobné prozření měli i v Audi, když stopli projekt modelu R8 e-tron, jenž byl prakticky připraven pro sériovou výrobu. Odradit se však nenechal Mercedes-Benz, jenž představil model SLS AMG Electric Drive. Vzhledem k ceně přesahující 10 milionů korun se však bude jednat pouze o výsledek technického cvičení než o nástin budoucnosti automobilového průmyslu.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: