Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nissan Terrano alias Dacia Duster po plastice představen

News

20.08.2013

Japonská automobilka Nissan představila nové Terrano. Slovo nové však patří do uvozovek, jelikož se jedná o přepracovanou Dacii Duster.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Kdo by to byl ještě před několika lety řekl, že Dacia poskytne základ Nissanu Terrano? Asi nikdo, nicméně realita je prostě taková. Nissan využil populárního a levného Dusteru, trošku jej upravil a představil jej pod slavným jménem Terrano, které kdysi nesly převážně off-roadově zaměřené modely. Pro Nissan představuje tato možnost velmi ekonomické řešení, Terrano není zrovna prodejní šlágr, tudíž náklady na vývoj by se automobilce nevyplatily.

Nissan sice převzal základ od rumunské automobilky, nicméně vůz si upravil po svém. Nový je celý předek, který se blíží například stylovému crossoveru Murano. Atraktivněji působí vlastně celá karoserie, která je prosta černých plastových dílů. Vzhledu prospívají i nová kola. Vůz celkově působí oproti Dusteru mnohem luxusnějším dojmem, což dokazuje i interiér. I když zde najdeme především jednoduché tvary a materiály, jako celek to nepůsobí vůbec špatně.

K pohonu Nissanu Terrano budou sloužit jak zážehové, tak populární vznětové motory dCi. Základní motorizací bude zážehový čtyřválec o objemu 78 kW/106 koní, který doplní vznětový motor 1.5 dCi s výkony 63 kW/86 koní a 82 kW/111 koní. Dá se předpokládat, že kromě předokolky se bude nabízet i verze s pohonem všech kol.

Premiéra Nissanu Terrano proběhne v první polovině září na autosalonu ve Frankfurtu, prodej pak bude zahájen o zhruba měsíc později.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: