Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový Volkswagen Golf má výkon 300 koní a pohon 4x4

News

20.08.2013

Volkswagen ukázal první snímky nové generace nejsilnějšího Golfu všech dob. Verze s písmenkem R v názvu se pyšní přeplňovaným čtyřválcem o výkonu 300 koní a pohonem všech kol.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Světovou premiéru si sedmá generace Volkswagenu Golf odbyla minulé září na autosalonu v Paříži. Od té doby se představily prakticky všechny verze včetně kombi Variant nebo sportovně pojatých GTD a GTI. Samotný vrchol v podobě Golfu R ale přichází až na konec. Ve Frankfurtu, který se každý rok s Paříží v pořádání autosalonu střídá, bude mít premiéru nejsilnější a nejrychlejší sériový Golf v historii. Zatímco minulá generace disponovala výkonem 199 kW/270 koní, u nové naladili inženýři motor až na 221 kW/300 koní!

Přeplňovaný čtyřválec o objemu 2,0 litru (EA888) je tak o 22 kW/30 koní silnější, točivý moment se zvýšil o 30 N.m na finálních 380 N.m. Díky pohonu všech kol zvládne nový Volkswagen Golf R pokořit 100 km/h za pouhých 4,9 sekund (v případě dvouspojkové automatické převodovky DSG), s manuálem to zvládne vůz za 5,3 sekundy. Maximální rychlost je elektricky omezena na 250 km/h.

Co se týče dsignových změn, očekávat můžeme jiný přední a zadní nárazník, nová kola nebo čtveřici koncovek výfuku. Dá se očekávat, že Volkswagen Golf R se bude nabízet jako třídveřový i pětidveřový hatchback, aby mohl nepřímo konkurovat například takovému BMW M135i xDrive. Cena zatím nebyla oficiálně oznámena, nicméně částka se bude pohybovat okolo 950 tisíc korun. Volkswagen ale může překvapit, jako to udělal u nového Golfu GTD/GTI, které oproti svým předchůdcům zlevnily až o 100 tisíc.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: