Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Lexus ukáže ve Frankfurtu koncept kupé RC

News

20.08.2013

Na autosalonu ve Frankfurtu představí Lexus studii nového kupé s názvem RC. Kromě něj se ukáže také nová hybridní verze modelu GS s pohonnou soustavou z menšího IS 250h.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Lexus se snaží setřást image výrobce poněkud nudných automobilů pro zákazníky v podzimu života. Kromě odvážnějšího designu bude sázet automobilka také na jízdní vlastnosti nebo výkonné verze s přídomkem F. Tu dostane také nové kupé vycházející ze sedanu IS. U Lexusu to bude poprvé, kdy představí přímého konkurent pro Audi A5, Mercedes-Benz C Coupé nebo již očekávané BMW řady 4 Coupé. Zatímco běžné verze dostanou motory shodné se sedanem IS, tedy atmosférický šestiválec o objemu 2,5 litru a hybridní soustavu se čtyřválcem 2.5 a elektromotorem, vrcholné provedení RC-F bude mít po vzoru odcházejícího IS-F opět osmiválec.

Kromě studie nového modelu přiveze automobilka do Frankfurtu také novou hybridní verzi modelu GS. Pohonná soustava bude pocházet z modelu IS 250h, což zahrnuje řadový čtyřválec o objemu 2,5 litru a elektromotor. Lexus avizoval, že místo vznětových motorů vsadí právě na hybridy, rozšiřování nabídky o slabší, ale úspornější provedení tak dává smysl.

Premiéra obou vozů proběhne v rámci tiskové konference značky Lexus 10. září ve 13 hodin.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: