Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Lamborghini potvrdilo omezenou produkci modelu Veneno Roadster

News

19.08.2013

Poněkud bizarně vyhlížející hypersport Veneno dostane také otevřenou verzi Roadster. Celá produkce se omezí pouze na 9 kusů, z nichž každý bude stát přes 80 milionů korun.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

V březnu letošního roku se na autosalonu v Ženevě představila hned trojice velmi výkonných a především velmi drahých supersportů v podobně La Ferrari, McLarenu P1 a tříkusového Lamborghini Veneno, které vychází z modelu Aventador. Zatímco v Ženevě představené Veneno bylo kupé, automobilka z italského města Sant’Agata nyní připravuje i otevřenou verzi s přídomkem Roadster.

Lamborghini se v posledních letech daří s podobně limitovanými vozy. Kromě Venena totiž představilo také Reventon a Reventon Roadster, jejichž cena se pohybovala v řádech desítek milionů korun. Veneno Roadster však zamíří výše, cena jednoho kusu by se měla pohybovat okolo 3,3 milionu eur, což je v přepočtu 85 milionů korun. Za poněkud bizarně vyhlížející Aventador Roadster to je celkem slušná sumička, co myslíte? Cena je samozřejmě vysoká z důvodu vysokého podílu ruční práce a jen devíti plánovaných kusů, které prakticky jen porostou na ceně. Automobilka navíc uvažuje, že Veneno Roadster ani pořádně neukáže veřejnosti., 4x4, pohon všech kol, čt

K pohonu bude sloužit vidlicový dvanáctiválec o objemu 6,5 litru, který bude produkovat 552 kW/750 koní. Zrychlení z 0 na 100 km/h pak proběhne za zhruba 3 sekundy, maximální rychlost zcela jistě překročí 330 km/h. Díky masivnímu použití karbonu a dalších lehkých materiálů se hmotnost ustálí na hodnotě okolo 1500 kilogramů.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: