Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Toyota Yaris Hybrid-R dostane pohon 4x4

News

19.08.2013

Japonská automobilka Toyota přiveze do Frankfurtu studii Yaris Hybrid-R s pohonem všech kol a dvěma elektromotory. Nový hybridní pohon by se mohl podívat i do modelu GT86.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Koncept Yaris Hybris-R je především ukázkou možností značky Toyota. Ta avizovala, že u vozu využije některé technologie ze závodního speciálu TS030 Hybrid, který se úspěšně účástní světové série vytvrvalostních závodů WEC. Studie „ostrého“ hybridního Yarisu dostala nový motor Global Race Engine (GRE) o objemu 1,6 litru, kterému sekundují rovnou dva elektromotory. Každý z nich se stará o pohon jedné nápravy, Yaris Hybrid-R je tak díky tomu čtyřkolka.

Toyota zmínila, že koncept této hybridní soustavy by se mohl dostat do sériové výroby, prý je dokonce vhodná i pro sportovní automobil. Chce snad Toyota naznačit, že se dočkáme hybridní GT86? Ta by totiž mohla částečně vyřešit problém s přeplňovanou verzí, která se prý kvůli nedostatku místa v motorovém prostoru nechystá.

Kromě tohoto konceptu přiveze Toyota do Frankfurtu také celou plejádu „zelených“ technologií v čele s nejnovější generací palivových článků, které budou pohánět sériový hybridní vůz, jenž se představí během roku 2015. Kromě této novinky se představí během následujících dvou let dočkáme také až 16 nových nebo upravených hybridů od Toyoty.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: