Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse Jean-Paul Wimille Edition představeno

News

17.08.2013

Nejdražší a nejrychlejší sériový automobil světa Bugatti Veyron vzdává hold své slavné závodní minulosti. V Pebble Beach představí model Veyron Grand Sport Vitesse Jean-Paul Wimille, jenž v roce 1937 vyhrál závod v Le Mans.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Limitovaných edicí bylo v historii Veyronu již nepočítaně. Dá se říci, že skoro každý vyrobený vůz byl součástí nějaké speciální edice. Posledním představeným modelem tohoto nejrychlejšího sériově vyráběného vozu je model Veyron Grand Sport Vitesse Jean-Paul Wimille Edition, který vzdává hold závodnímu jezdci, který v roce 1937 vyhrál s vozem Bugatti Type 57G Tank slavný závod v Le Mans. Edice vychází z modelu Veyron Grand Sport Vitesse, tedy z nejrychlejšího otevřeného vozu v historii, který dosáhl průměrné rychlosti přes 408 km/h.

Vůz je vyveden v kombinaci barev Bleu Wimille a Lake Blue, která se kromě karoserie objevuje i v interiéru. Zde hrají prim jen ty nejlepší materiály jako je hliník, měkká kůže, uhlíkové vlákno nebo hořčík. V kabině najdeme také nápisy Les Légendes de Bugatti odkazující na příslušnost k dané edici.

O pohon se postará čtyřikrát přeplňovaný motor W12, jenž disponuje výkonem 882 kW/1200 koní a točivým momentem 1500 N.m, který putuje skrze sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku DSG na všechna čtyři kola. Vůz dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za bleskurychlých 2,6 sekund, maximální rychlost je 408,84 km/h.

Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse Jean-Paul Wimille vznikne v poštu tří kusů. O ceně nejsou bližší informace, nicméně jistě se bude pohybovat nad 2 milionu eur (přes 50 milionů korun).

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: