Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

VIDEO: Honda Civic Type-R chce být nejrychlejší předokolkou

News

17.08.2013

Ačkoliv do premiéry nejrychlejšího Civicu v historii zbývá ještě dost času, Honda si pro nás připravila první video. Cílem automobilky je vytvořit nejrychlejší předokolku na Nürburgringu.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Honda Civic Type-R patřila mezi nejryzejší hot hatche. Díky atmosférickému motoru o objemu 2,0 litru a výkonu 147 kW/200 koní, který točil přes 8 tisíc otáček, patřil k opravdu unikátním vozům. Kvůli emisním normám nicméně atmosférický čtyřválec skončil, na jeho místo se totiž dere přeplňovaná verze dvoulitru. Nový motor dostane technologii ze závodní jednotky o objemu 1,6 litru, kterou najdeme ve speciálu účinkujícím v šampionátu WTCC. Podle Hondy má být nový Civic Type-R nejrychlejším vozem s předním pohonem na legendární Severní smyčce na Nürburgringu. Rekord prozatím drží Renault Mégane R.S. Trophy, který v roce zajel více než 20 kilometrů dlouhý okruh za 8:07,97.

Do představení sériové verze Civicu Type-R ještě zbývá dost času, nicméně více informací o tomto voze se dozvíme již v září na autosalonu ve Frankfurtu. Výkon přeplňovaného dvoulitru má být vyšší než 198 kW/269 koní, nicméně inženýři z Hondy si stanovili hranici 224 kW/305 koní. Funkční koncept uvidíme příští rok, do výroby se Honda Civic Type-R dostane někdy během roku 2015. Uvidíme, jak se Civic popasuje se Severní smyčkou, jelikož u Renaultu již pracují na novém Méganu R.S., který si rekord jistě nenechá sebrat bez boje.

Komentáře

Aktuálně
Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…

Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: