Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

VIDEO: Honda Civic Type-R chce být nejrychlejší předokolkou

News

17.08.2013

Ačkoliv do premiéry nejrychlejšího Civicu v historii zbývá ještě dost času, Honda si pro nás připravila první video. Cílem automobilky je vytvořit nejrychlejší předokolku na Nürburgringu.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Honda Civic Type-R patřila mezi nejryzejší hot hatche. Díky atmosférickému motoru o objemu 2,0 litru a výkonu 147 kW/200 koní, který točil přes 8 tisíc otáček, patřil k opravdu unikátním vozům. Kvůli emisním normám nicméně atmosférický čtyřválec skončil, na jeho místo se totiž dere přeplňovaná verze dvoulitru. Nový motor dostane technologii ze závodní jednotky o objemu 1,6 litru, kterou najdeme ve speciálu účinkujícím v šampionátu WTCC. Podle Hondy má být nový Civic Type-R nejrychlejším vozem s předním pohonem na legendární Severní smyčce na Nürburgringu. Rekord prozatím drží Renault Mégane R.S. Trophy, který v roce zajel více než 20 kilometrů dlouhý okruh za 8:07,97.

Do představení sériové verze Civicu Type-R ještě zbývá dost času, nicméně více informací o tomto voze se dozvíme již v září na autosalonu ve Frankfurtu. Výkon přeplňovaného dvoulitru má být vyšší než 198 kW/269 koní, nicméně inženýři z Hondy si stanovili hranici 224 kW/305 koní. Funkční koncept uvidíme příští rok, do výroby se Honda Civic Type-R dostane někdy během roku 2015. Uvidíme, jak se Civic popasuje se Severní smyčkou, jelikož u Renaultu již pracují na novém Méganu R.S., který si rekord jistě nenechá sebrat bez boje.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: