Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nová Kia Soul se představí ve Frankfurtu

News

16.08.2013

Kia přiveze na autosalon ve Frankfurtu hned několik novinek. Vedle faceliftovaného sedanu Optima se představí také malé Picanto LPGi, studie nového městského vozu nebo nová generace crossoveru Soul.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Hlavní hvězdou stánku značky Kia bude jednoznačně nová generace crossoveru Soul. Ten vsadí na osvědčený design předchozí verze, ktery však projde menší evolucí. „Krabicoidní“ vzhled tak zůstal, jen dostal prvky typické pro vozy Kia. Přední maska dostala charakteristický tvar, který najdeme například u úspěšného modelu cee’d. Dominantním prvkem přední části pak je rozměrný nárazník se dvěma kulatými mlhovkami. Bližší informace zveřejní Kia při vstupu Soulu na trh. Ten se odehraje začátkem jara 2014.

Dalším lákadlem bude koncept malého městského vozu, které bylo navrženo tak, aby uspokojilo i náročnější městské řidiče. Vůz byl navržen v Evropě, aby plně uspokojil potřeby zdejších zákazníků. Odborné a laické veřejnosti se představí také Kia Picanto jezdící na LPG. Vůz bude mít dvě nádrže – 35litrovou na benzin a 27litrovou na LPG. Prvními trhy, kde se bude tato verze nabízet, jsou Česko, Německo, Polsko, Itálie, Řecko, Portugalsko nebo Nizozemí. Podle automobilky bude tvořit verze LPGi až 7 % celkových prodejů modelu Picanto.

Poslední novinkou ze stáje Kia je optimalizovaná Optima. Sedan střední třídy prodělal menší facelift, jež zahrunje upravený design, nové informační a zábavní systému, bohatší výbavu nebo kvalitnější materiály. Změny se však nezaměřily pouze na design a interiér, ale i na techniku. Motory prodělaly úpravy, jejichž cílem bylo snížit kombinovanou spotřebu. Verze se vznětovým motorem 1.7 CRDi se pyšní emisemi 133 g/km CO2, respektive 128 g/km v případě verzí se Start/Stop systémem (ISG).

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: