Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volvo představilo nové přeplňované čtyřválce Drive-E

News

16.08.2013

Švédská automobilka Volvo vsadí do budoucna na výhradně přeplňované čtyřválce Drive-E z rodiny Volvo Engine Architecture (VEA).

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Downsizing se projevuje mnoha formami. U menších motorů je to především snížením objemu válců a přidáním turbodmychadla. U těch větších jsou změny radikální, jelikož se změní nejen objem, ale také počet válců. S tímto krokem přišlo i Volvo, které nyní představuje zcela nové zážehové a vznětové čtyřválce Drive-E, které nahradí dosavadní pětiválce a šestiválce.

Motory bbudou mít objem 2,0 litru a jejich výkonové spektrum bude sahat od 90 kW/122 koní až po 228 kW/310 koní. Jako první si představíme vznětový motor o objemu 2,0 litru, který bude tvořit zásadní podíl na prodejích značky. Turbodiesel pokryje spektrum od 90 kW/122 koní až po 170 kW/231 koní, v případě zážehového motoru můžeme počítat s rozpětím 104 kW/142 koní až po 228 kW/310 koní. Motory budou spojeny s nově vyvinutou osmistupňovou automatickou převodovkou, která bude sekundovat modifikované šestistupňové manuální převodovce.

Vznětový motor bude navíc vybaven technologií i-Art. Zjednodušeně řečeno dostane každý válec malý počítač, který bude vyhodnocovat tlak všech vstřikovačů a řídit optimální množství paliva během spalovacího cyklu. První verzí, která tuto technologii nabídne, bude D5 s výkonem 135 kW/184 koní.

První modely, které tyto nové jednotky dostanou, budou sedan S60, kombi V60 a SUV XC60. V Evropě odstartuje prodej vozů Volvo s těmito motory již tento podzim.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: