Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

VIDEO: BMW zveřejnilo oficiální fotky konceptu M4 Coupé

News

15.08.2013

Předzvěst sériové M4 Coupé debutuje na přehlídce automobilové krásy v Pebble Beach. Po úniku fotky představilo BMW oficiální snímky tohoto vozu.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

BMW má ve zvyku představovat své ostré modely od divize M nejdříve jako koncepty. než tedy spatříme sériovou podobu nové M3 a M4 Coupé/Cabrio, budeme se moci pokochat pohledem na koncept M4 Coupé, který se premiérově představí v Pebble Beach, kam se každoročně sjíždějí ty nejkrásnější a nejdražší automobily světa. Jak již z fotek vyplývá, koncept M4 Coupé se od sériového vozu bude lišit jen v detailech, na 98 % tak vidíme novou M4.

Koncept se pyšní křiklavou žlutou barvou, která navazuje na model M3 e46, jež se nabízela se žlutým lakem Phoenix. Novinka si bere některé prvky z větších modelů divize M. Například klasické ledvinky se inspirovaly u modelu M6. Studie dostala také charakteristické výdechy na předních blatnících, nová dvoubarevná kola o velikosti 20 palců nebo tzv. power dome, tedy vyboulenou kapotu. Vůz bude díky využití hliníku a karbonu až o 100 kilogramů lehčí než odcházející M3 s osmiválcem.

Největší dohady zatím panují ohledně motoru. Jisté je, že se bude jednat o přeplňovaný šestiválec o objemu 3,0 litru, který vychází z motoru S55, který najdeme například v modelu 335i. Přeplňovat jej budou pravděpodobně dvě turbodmychadla a výkon se bude pohybovat okolo 335 kW/455 koní. Navzdory čtyřkolkové mánii si M4 Coupé zachová pohon zadních kol.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: