Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Saab obnovuje výrobu modelu 9-3

News

15.08.2013

Čínský majitel Saabu, společnost National Electric Vehicle Sweden, obnovuje výrobu modelu 9-3. Kromě obligátního sedanu bude sjíždět z linek i kabriolet.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Švédská automobilka Saab patřila mezi nejzajímavější výrobce automobilů. Nicméně díky svému charakteristickému přístupu k vývoji a výrobě a macešskému přístupu koncernu General Motors musela automobilka svou výrobu ukončit. Značku a výrobní kapacity však odkoupili Číňané, kteří plánují rozjet výrobu elektromobilu na základech modelu 9-3. Do doby, než se elektromobil dostane na trh, se však můžeme těšit z klasické 9-3, její výroba totiž byla po dlouhých letech obnovena.

Na trh se tak dostane sedan i kabriolet, oba s doposud neupřesněnými spalovacími motory. Sama společnost National Electric Vehicle Sweden v minulosti vyjednávala o dodávkách motorů s koncernem GM, nicméně poslední slovo zatím nepadlo. Co se týče designu samotného vozu, ten bude buď stejný jako v případě poslední 9-3, případně se bude jednat o facelift. Žádné velké změny však očekávat nemůžeme, vše bude jen o kosmetických změnách.

Na trh se obnovený Saab 9-3 dostane co nejdříve, elektrická varianta tohoto modelu dorazí velmi pravděpodobně v průběhu příštího roku.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: