Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Čeká nás souboj roadsterů

News

15.08.2013

Hned několik automobilech chystá v příštích letech malý roadster. Kromě nové Mazdy MX-5 a technicky příbuzné Alfy Romeo Spider se dočkáme také dvojie BMW Z2 a MINI Roadster s pohonem předních kol.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Ze zpráv, které se potulují internetem, nabýváme dojmu, že nejbližší budoucnost přinese hned několik více či méně zajímavých roadsterů. Jedním z nich bude samozřejmě nová Mazda MX-5, která je zapsána dokonce v Guinessové knize rekordů jako nejprodávanější roadster v historii. Legendární vůz bude vyráběn v Japonsku po boku Alfy Romeo Spider, která se tak vrátí do segmentu, ze kterého před několika desetiletími odešla. Oba vozy budou sdílet velkou část techniky, například platformu s pohonem zadních kol. Díky kompaktním rozměrům se hmotnost obou vozů přiblíží hranici 1000 kilogramů, což by mělo zaručit skvělé jízdní vlastnosti. K pohonu obou vozů budou sloužit přeplňované motory, v případě Mazdy se bude jednat o jednotky s objemy 1,3 litru a 1,5 litru, Alfa pak dostane přeplňovaný čtyřválec 1.75 TBi z modelu 4C, který bude naladěn na zhruba 147 kW/200 koní.

Cena Mazdy MX-5 se bude pohybovat o zhruba 150 000 korun níže než v případě Alfy Spider. Oba vozy pak uvidíme v roce 2015.

Kromě japonsko-italské dvojice chystá malé roadstery také BMW. Že by vzpomínka na osu Berlín-Řím-Tokio? Jak již všichni jistě víte, budoucnost malých BMW je v pohonu předních kol. první sériová předodokolka v podobě modelu 1 GT se představí pravděpodobně již ve Frankfurtu. Stejnou platformu s názvem UKL1 pak využije i model Z2. Ten budou pohánět nové přeplňované zážehové a vznětové tříválce o objemu 1,5 litru, vrcholem však bude čtyřválec 2.0 TwinPower Turbo s výkonem přes 224 kW/305 koní.

Prakticky to samé, akorát v jiném balení, nabídne i MINI, které patří do BMW Group. Základními jednotkami budou tříválce, vrcholné verze Cooper S a JCW však využijí služeb přeplňovaného dvoulitru.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: