Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Žhavé novinky u BMW: M4 Coupé a 1 GT

News

15.08.2013

Mnichovská automobilka BMW si připravila na následující týdne hned několik zásadních novinek. Kromě konceptu modelu M4 Coupé se dočkáme také premiéry prvního sériového BMW s pohonem předních kol v podobě modelu 1 GT.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Už jen týdný zbývají do chvíle, kdy BMW ukáže světu své dvě zásadní novinky. Tou první je koncept M4 Coupé, který si svou premiéru odbude na přehlídce automobilové krásy v Pebble Beach. Jak už z názvu vypovídá, mnichovská automobilka změnila značení celé řady 3, kupé a kabriolet se přejmenují na řadu 4. Legendární označení M3 tak zůstane pouze sedanu.

Koncept M4 Coupé také poprvé dostane přeplňovaný motor, šestiválec o objemu 3,0 litru nahradí dosavadní atmosférický osmiválec o objemu 4,0 litru. I přes nižší objem můžeme očekávat vyšší výkon a především vyšší točivý moment. Podle spekulací bude sériové M4 Coupé (stejně jako M3 a M4 Cabrio) disponovat výkonem okolo 335 kW/455 koní a točivým momentem 550 N.m. Díky větší míře použití uhlíkových vláken a hliníku zhubne nová generace zhruba 100 kilogramů.

Podle fotky, kterou zveřejnil server auto55.be, můžeme vidět, že M4 Coupé dostane ledvinky po vzoru M6 Coupé, očekávat můžeme také agresivnější bodykit s doplňky vyvedenými v uhlíkovém vláknu. To najde uplatnění i na střeše, díky čemuž se těžiště vozu posune níže, což prospěje jízdním vlastnostem.

První sériová předokolka s tříválcem

Další novinkou v portfoliu značky BMW bude kompaktní MPV 1 GT. Pro mnichovskou automobilku je tento vůz zásadní, jelikož se bude jednat o první BMW s pohonem předních kol. Vůz bude totiž postaven na nové platformě UKL1, kterou bude sdílet se značkou MINI. Pod kapotou se navíc představí nové zážehové a vznětové tříválce TwinPower Turbo o objemu 1,5 litru, jejichž výkon se bude pohybovat od 60 kW/82 koní až po 165 kW/224 koní.

BMW 1 GT bude designově vycházet z konceptu Active Tourer, od nějž se však bude lišit jinou přední maskou, konvenčnějšími předními světlomety nebo většími koncovými světly.

Seznam kapitol

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: