Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Bentley Mulsanne Le Mans jako oslava minulosti

News

14.08.2013

Každoroční přehlídka automobilové krásy v kalifornském Pebble Beach přivítá tento rok mimo jiné i speciální verzi Bentley Mulsanne Le Mans, která oslavuje vítězství britské značky v tomto slavném závodě.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Historie značky Bentley je spjata se závoděním. Zejména v první polovine 20. století patřila značka k nejúspěšnějším zástupcům v motorsportu. A jedním z nejslavnějších závodů je bezpochyby vytrvalostní podnik 24 hodin Le Mans, který letos slaví 90. výročí. A právě na počest této události představí britská značka, momentálně patřící do koncernu Volkswagen AG, speciální edici svého nejluxusnějšího modelu Mulsanne.

Od standardního modelu se bude Mulsanne Le Mans lišit například čtveřicí koncovek výfuku, sportovním odpružením nebo speciálními pětipaprskovými koly. Interiér si stále zachová luxusní prvky a důraz na co nejvyšší míru komfortu. Změny se tak dotknou především sedaček, které dostanou nové čalounění se speciálním diamantovým prošíváním ve tvaru kosočtverce, nové budou i sportovní pedály.

Kromě severoamerické premiéry modelu Mulsanne Le Mans se na akci v Pebble Beach budou dražit dva veterány v podobně modelu Bentley 4.5-liter Supercharged Le Mans z roku 1931, Bentley 8-liter Saloon z roku 1932 a Bentley 4.25-liter Concealed Head Coupé z roku 1937.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: