Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Faceliftovaná Škoda Yeti se představuje

News

14.08.2013

Oblíbené SUV Yeti od domácí značky Škoda prodělalo facelift. Kromě upraveného vzhledu se dočkáme také nových verzí nebo pohonu všech kol Haldex 5. generace.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Pro Škodu je letošní rok klíčový, ještě nikdy domácí automobilka nepředstavila tolik nových nebo faceliftovaných modelů jako letos. Kromě Octavie třetí generace, faceliftu Superbu a Superbu Combi a Rapidu Spaceback se dočkáme také modernizovaného crossoveru Yeti. Škoda nyní zveřejnila první fotky a informace ohledně tohoto velmi oblíbeného modelu.

Co se týče designu, ten navazuje na nový směr z pera Jozefa Kabaně. Jednoduché linky a hrany dostalo v menší míře i Yeti, které díky faceliftu přišlo o přední kulaté mlhovky. Přední světlomety jsou oproti těm předchozím rozměrnější, nová je i maska s novým logem, přední nárazník nebo kola. V zadní části se příliš změn neodehrálo, nové jsou koncová světla nebo páté dveře s trojúhelníkovým prolisem.

Kromě designovým změn se dočkáme také nových verzí – Outdoor a Urban. Škoda Yeti Outdoor bude klasický Yeti, jak jej známe. Vůz dostane plastové kryty karoserie v černé barvě, zatímco civilnější provedení Urban bude mít vše v laku karoserie. Velkou změnou je nový systém pohonu všech kol, který je řešen pomocí mezinápravové spojky Haldex nejnovější 5. generace. Toto řešení najdeme například i v nové Škodě Octavia Combi 4x4 nebo Volkswagenu Golf 4MOTION.

Motorová paleta zůstane prakticky nezměněna, novinkou však bude možnost kombinace motoru 2.0 TDI o výkonu 125 kW/170 koní s pohonem všech kol a dvouspojkovou automatickou převodovkou DSG. Dříve byla kombinace pohonu všech kol a automatu vyhrazena slabší verzi vznětového dvoulitrového motoru s výkonem 103 kW/140 koní. Stejnou verzi dostal po faceliftu i Superb. DSG bude nyní k dispozici i s motorem 1.6 TDI a pohonem předních kol.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: