Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

VIDEO: Peugeot ukazuje interiér nové 308

News

14.08.2013

Klíčový model automobilky Peugeot bude mít premiéru na autosalonu ve Frankfurtu. Interiér 308 zvaný i-Cockpit se představuje na prvním videu.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Vozy segmentu C patří v Evropě k nejprodávanějším, pro automobilky jsou tedy tyto modely klíčové. Co pro Volkswagen znamená Golf, to samé znamená model 308 pro Peugeot. Nová generace se představí na autosalonu ve Frankfurtu, nicméně první snímky máme k dispozici již několik měsíců. Peugeot 308 využije novou platformu s názvem EMP2, díky které bude vůz až o několik desítek kilogramů lehčí než předchozí model. Design exteriéru se drží relativně konzervativních linek, tedy alespoň na rozdíl od menšího Peugeotu 208. Menším modelem se nicméně 308 zjevně inspirovala nejen zvenku, ale také zevnitř.

Automobilka ukazuje interiér, který sama pojmenovala i-Cockpit, na prvním videu. První, čeho si všimneme, je relativně malý počet tlačítek. Minimalistické pojetí interiéru umožňuje nová dotyková obrazovka o úhlopříčce 9,7 palce, která převezme úlohu většiny tlačítek. Dalším charakteristickým prvkem bude volant s menším průměrem. U Peugeotu 208 patří malý volant mezi nejkritizovanější části vozu, jelikož přes něj drtivá většina lidí nevidí na přístroje. U větší 308 snad bude situace mnohem lepší, což naznačují i přístroje posunuté o něco výše.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: