Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Zvuk nového BMW M3 na prvním videu

News

13.08.2013

Premiéra nové generace BMW M3 a M4 proběhne pravděpodobně v lednu 2014 v Detroitu. Koncept se nicméně ukáže již koncem tohoto týdne na přehlídce automobilové krásy v Pebble Beach v Kalifornii.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Každá nová generace BMW M3 je fanoušky netrpělivě očekávána. Zatímco dosud měly „eMtrojky“ pokaždé alespoň vyšší objem, budoucí verze dostane jako první downsizingový motor. Místo vynikajícího atmosférického osmiválce o objemu 4,0 litru bude M3 a M4, jak se budou nazývat verze kupé a kabrio, pohánět dvakrát přeplňovaný šestiválec o objemu 3,0 litru, který bude vycházet z klasického motoru S55. Výkon se však na rozdíl od osmiválce zvýší. Předpokládá se, že technici divize M naladí šestiválec na výkon vyšší než 335 kW/455 koní. Točivý moment bude díky použití dvojice turbodmychadel 550 N.m. Díky těmto parametrům zrychlí nová M3 a M4 z 0 na 100 km/h za 4,2 sekundy, maximální rychlost však bude elektronicky omezena na obligátních 250 km/h.

Oproti odcházející generaci vycházející z verze e90 bude nová M3 o několik desítek kilogramů lehčí. Standardem bude střecha z obnaženého karbonu, která kromě nižší hmotnosti přinese i níže položené těžiště. Kapota s tzv. power domem, tedy charakteristickým vyboulením, bude vyrobena z hliníku. Vůz dostane také nové nastavení systému kontroly trakce, které by mělo částečně nahradit systém pohonu všech kol. S tím u divize M zatím nepočítají (kromě modelů X5 M/X6 M), jelikož by vozy přišly o značnou část řidičského charakteru, o o 80 kilogramů vyšší hmotnosti nemluvě.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: