Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Ford představil úsporný tříválec 1.0 EcoBoost s 99 g/km

News

12.08.2013

Cenami ověnčený litrový tříválec EcoBoost bude k dispozici také v úsporné verzi produkující pouze 99 gramů oxidu uhličitého na jeden kilometr.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Prvním modelem, který úsporný motor dostane, je Focus. Podle Fordu se bude jednat o první rodinný vůz, jehož emise CO2 budou pod 100 gramů na jeden ujetý kilometr. To je ekvivalent zhruba 4,1 litru benzinu na 100 kilometrů. Výkon tříválce se nebude lišit od standardního provedení, výkon 74 kW/100 koní tak zůstává. Kromě motoru se na nízké spotřebě podepsaly také úpravy karoserie. Úsporný Focus dostane aktivní přední masku, zakrytovaný podvozek nebo pneumatiky s nízkým valivým odporem. Další změny se dotkly i technické stránky, vůz totiž bude disponovat brzdami s rekuperací energie, Start/Stop systémem a také optimalizovanými převody.

Snižování spotřeby je hlavním tématem dnešního automobilového průmyslu. Nejen že ropa každoročně zdražuje, na výrobce tlačí například i Evropská unie. Podle regulí EU totiž musejí automobilky snížit flotilové emise do roku 2020 na úroveň 945 gramů oxidu uhličitého na kilometr, což odpovídá zhruba 3,7 litrům na 100 kilometrů. Z každý gram navíc pak budou muset automobilky odvádět speciální daň.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: