Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Hyundai vyvíjí sedan s pohonem zadních kol

News

12.08.2013

Korejská automobilka Hyundai vyvíjí model s pohonem zadních kol, který by se měl postavit především prémiovému BMW řady 3.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

S jídlem roste chuť. Toto přísloví platí nejen v případě lidí, ale také automobilek. Hyundai ještě před nějakými 10 lety vyrábělo vozy, které koukaly na evropskou konkurenci z uctivé vzdálenosti. Nicméně pokrok, který Hyundai za posledních 6 let prodělalo, způsobil, že s korejskými vozy musejí počítat i zavedené automobilky včetně těch prémiových. Hyundai nyní podle všeho plánuje představit nový sedan s pohonem zadních kol, který by se postavil například BMW řady 3 nebo Mercedesem třídy C.

Klíčovým trhem pro tento model budou Spojené státy, které jsou pro Hyundai jedním z nejdůležitějších trhů. Designově se bude nový model inspirovat studií HCD-14, který korejská automobilka ukázala v lednu na autosalonu v Detroitu. Motory budou především zážehové. Základ bude tvořit přeplňovaný čtyřválec o objemu 2,0 litru o výkonu 204 kW/277 koní a točivém momentu 373 N.m, který doplní větší šestiválec  pocházející z Genesis Coupé. V tomto případě můžeme počítat s výkonem 218 kW/296 koní a točivým momentem 345 N.m.

Premiéra nového modelu proběhne pravděpodobně v roce 2016 v rámci lednového autosalonu v Detroitu.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: