Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mercedes-Benz GLA se předvádí na skicách

News

12.08.2013

Nový kompaktní crossover GLA se představí veřejnosti již příští měsíc ve Frankfurtu. Kromě běžných verzí se dočkáme také GLA 45 AMG s výkonem 360 koní.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Mercedes-Benz se snaží dohnat ztrátu na své dva největší konkurenty v podobě Audi a BMW. Obě tyto automobilky již mají ve své nabídce kompatkní hatchbacky a SUV, nyní přichází na řadu i Mercedes. Po představení hatchbacku třídy A a stylového sedanu CLA se dostane na řadu také klíčový crossover s názvem GLA, který má konkurovat Audi Q3 a BMW X1. Po technické stránce nepůjde o nic nového. Základní verze budou mít pohon pouze předních kol, nicméně v nabídce bude o obligátní čtyřkolka s 4Maticem, který najdeme i v „Áčku“ a v sedanu CLA. S těmito modely se GLA podělí prakticky o celou nabídku motorů včetně vrcholného přeplňovaného čtyřválce o objemu 2,0 litru, který produkuje 265 kW/360 koní.

Verze GLA 45 AMG by se tak stala nejsilnějším a nejrychlejším vozem své kategorie, prémioví konkurenti nic podobného ve své nabídce nemají. Hlavní zájem zákazníků se však bude soustředit na vznětové motory o objemech 1,5 litru, 1,8 litru a 2,1 litru. Standardně bude GLA vybaveno šestistupňovou manuální převodovkou, vybrané motorizace pak budou spojeny se sedmistupňovým dvouspojkovým automatem 7G-Tronic.

Vzhledem k představení modelu GLA se dá očekávat, že nová generace Mercedesu GLK o něco naroste, aby se vyrovnala BMW X3, které se svými rozměry dostalo na hodnoty první X5.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: