Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Upravený koncept Audi Quattro míří do Frankfurtu

News

11.08.2013

Audi ukáže v rámci autosalonu ve Frankfurtu modernizovaný koncept Quattro postavený na platformě aktuální A6.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Audi nepatří zrovna mezi ty automobilky, které by sršely emocemi. Vozy se čtyřmi propojenými kruhy ve znaku jsou spíše volbou těch, kteří vyžadují racionální a kvalitně postavený vůz s prvotřídním interiérem. Nicméně i tak najdeme v nabídce skvělou R8, která ukázala, že i Němci dokážou udělat supersport, i když za pomoci svých italských přátel. Dalším vozem, který by mohl rozproudit adrenalin v krvi řidiče, by mohlo být Audi Quattro, které automobilka ukázala před několika lety. Omlazený koncept tohoto vozu přiveze Audi ukázat odborné i laické veřejnosti do Frankfurtu, kde se v září koná tradiční mezinárodní autosalon.

Vůz bude technickým mixem koncernových dílů, platforma pochází z modelu A6, nicméně hmotnost se má pohybovat okolo velmi přijatelných 1200 kilogramů. Audi totiž využilo při stavbě Quattro karbon a hliník. O přísun výkonu se postará dvakrát přeplňovaný osmiválec 4.0 TFSI, který známe například z Audi S8 nebo Bentley Continental GT V8. Výkon se má v tomto případě pohybovat okolo 441 kW/600 koní a točivým momentem 800 N.m, který půjde na všechna čtyři kola.

Audi již v minulosti zvažovalo limitovanou výrobu Quattra, nicméně jednou byla odložena, podruhé zas zrušena. Momentálně představitelé značky sondují předběžný zájem o tento vůz, podle kterého se nakonec rozhodnou. Věříme, že i přes vyšší cenu by o několik set vozů Audi Quattro byl eminentní zájem.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: