Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Honda NSX Ayrtona Senny je na prodej

News

11.08.2013

Jedno z nejlepších sportovních aut posledních několika desítek let Honda NSX patří ke klenotům automobilových sbírek. Aktuálně je na prodej kousek patřící tragicky zesnulému jezdci F1 Ayrtonu Sennovi, který se na vývoji NSX sám podílel.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Honda NSX patří mezi nejlepší sportovní automobily historie. Byl to právě tento vůz, který ukázal, že i Japonci umějí udělat skutečně vynikající vůz, který se vyrovná i tvrdé evropské konkurenci. Při vývoji Hondy NSX asistoval také Ayrton Senna, který tehdy jezdil za tovární tým japonské automobilky. Brazilský jezdec navíc vlastnil celkem tři kusy tohoto výjimečného vozu. Jeden dostal od Hondy a zbylé dva vozy od svého mentora a sponzora Antonia de Almeida Bragy. A právě černé NSX od sponzora tragicky zesnulého Senny je na prodej.

Konkrétně se tedy jedná o černou Hondu NSX, kterou používal Senna v portugalském Estorilu. Vůz má najeto necelých 50 tisíc kilometrů a je v originálním stavu. Aktuální nabídka na tento vůz je 51 300 liber, což je v přepočtu více než 1,5 milionu korun.

K pohonu Hondy NSX, která se vyráběla mezi lety 1990 až 2005, sloužil atmosférický šestiválec ve verzích s objemy 3,0 litru (201 kW/274 koní) a 3,2 litru (216 kW/294 koní). Honda však připravuje nástupce tohoto vozu, který by se měl představit buď příští rok, nebo začátkem roku 2015. Bude se jednat o hybridní kupé, jež bude mít díky přítomnosti elektromotoru pohon všech kol.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: