Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Honda Civic Tourer: rekordman se 624 litry představen

News

11.08.2013

Honda ukázala první snímky sériové verze modelu Civic Tourer. Automobilka potvrdila dřívější zprávy, podle kterých má být Civic Tourer kombi s největším zavazadlovým prostorem ve své třídě. Svými 624 litry překonává i Škodu Octavia Combi.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Evropané jsou kombíky doslova posedlí. Nikde jinde na světě nenajdete trh, který by tak toužil po praktickém voze, do kterého se naskládá celá rodina a půlka domácnosti. Proto se velikost zavazadelníku stala jedním z nejdůležitějších marketingových taháků. Co se týče segmentu C, dosavadním rekordmanem byla třetí generace Škody Octavia Combi, která nabízí kufr o objemu 610 litrů, na druhém místě pak byl Volkswagen Golf Variant. Oba tyto vozy však trumfla nová Honda Civic Tourer, jejíž zavazadlový prostor pojme až 624 litrů!

Představitelé Hondy již dříve zmiňovali, že kombi postavené na základech deváté generace Civicu bude mít největší zavazadelník ve své třídě, svůj slib tedy splnili. Pokud se v Civicu Tourer sklopí zadní sedačky, objem naroste až na 1668 litrů. Zatímco objem kufru známe, co se týče motorizací, panuje menší tajemno. Nicméně pod kapotou Civicu Tourer můžeme očekávat atmosférický zážehový čtyřválec 1.8 i-VTEC o výkonu 104 kW/142 koní a točivém momentu 174 N.m, který doplní nový vznětový motor 1.6 i-DTEC s výkonem 88 kW/120 koní a točivým momentem 300 N.m.

Honda Civic Tourer dostane také adaptivní tlumiče, které by měly výrazně zlepšit kvalitu jízdy. Premiéra vozu proběhne na autosalonu ve Frankfurtu, který se koná již za měsíc.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: