Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Toyota zvažuje malou zadokolku s cenou okolo půl milionu

News

10.08.2013

Japonská automobilka Toyota zvažuje vývoj malé zadokolky, který by se zařadila pod model GT86. V plánu má automobilka také nástupce legendární Supry, na kterém spolupracuje s BMW.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Toyota se v posledních letech soustředila výhradně na vývoj a výrobu racionálních aut, která sice potěšila běžné zákazníky, ale za srdce moc nechytla. Po představení modelu GT86 se ale, zdá se, začíná situace měnit. Kromě již avizovaného supersportu, který Toyota vyvíjí společně s BMW, se můžeme dočkat také vstupního modelu, který by se zařadil ještě pod model GT86. Šéfinženýr projektu GT86 Tetsuya Tada i sám ředitel Toyoty Akio Toyoda jsou tímto nápadem nadšeni. Podle Tady by měl nový model vyjet na nové platformě určené pro modely s pohonem zadních kol a vývoj a výroba by mohly probíhat ve spolupráce s jiným výrobcem automobil. Tento postup ostatně použila světová jednička ve výrobě automobilů i v případě již zmiňované GT86, na které spolupracovali se Subaru.

O ceně zatím nechtěl Tada nic prozradit, nicméně podle všeho se bude jednat o skutečně dostupný model, jehož základní cena by se mohl pohybovat okolo 500 tisíc korun. Ostatně podle jeho slov má Toyota technologie i know-how, jak takový vůz vyrobit.

Motor je další neznámou, vše bude záležet, která další automobilka by chtěla na projektu participovat. V tomto případě bychom se mohli dočkat i přeplňovaného motoru, který by měl sice menší objem, nicméně výkonově by se pohyboval na stejné úrovni jako evropská konkurence. Menší motor také znamená nižší hmotnost, společně s přeplňováním pak také nižší papírové emise.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: