Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový Jeep Cherokee nabírá zpoždění kvůli převodovce

News

10.08.2013

Nová generace Jeepu Cherokee šokovala svým neobvyklým vzhledem. Pod extravagantně tvarovanou karoserií navíc najdeme pokročilou techniku, kterou reprezentuje například devítistupňový automat. Právě převodovka je však tím, co sériovou výrobu zdržuje.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Jeep Cherokee pro modelový rok 2014 dostal velmi, velmi extravagantní design, jemuž se blíží tak maximálně nová generace MPV C4 Picasso od Citroënu. Přední část totiž tvoří dvě dvojice oddělených světlometů. Zatímco vrchní část složená z LED obstarává denní svícení, spodní světla slouží jako klasická potkávací a dálková. Po stránce vzhledu je nutné si na nový Cherokee zvyknout, což bude chtít trochu času. To ostatně není žádný problém, automobilka Jeep totiž ještě stále nezačala se sériovou výrobou tohoto modelu, ač původní plány hovořily o spuštění výroby někdy v květnu.

Za celým odkladem výroby stojí problémy s novou devítistupňovou automatickou převodovkou od ZF. Podle všeho se nejedná o výrobní chybu převodovky, potíže vyvolává spíše celkové naladění převodového ústrojí s motorem 2.4 Tigershark. Podle představitelů automobilky Chrysler, pod který Jeep patří, využijí inženýři odklad pro další testování a pilování, aby celek působil co nejlépe.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: