Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Koncept Audi A3 MPV se představí již příští měsíc

News

09.08.2013

Vedení automobilky Audi schválilo projekt kompaktního MPV na základech hatchbacku A3. Koncept tohoto vozu se pravděpodobně představí v září během autosalonu ve Frankfurtu.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Ačkoliv segment vozů MPV padá a na jeho místo se derou SUV a crossovery, prémiové značky v podobě Audi a BMW hodlají v příštích měsísích a letech představit kompaktní MPV postavené na svých modelech segmentu C. Zatímco mnichovská automobilka nám svou vizi ukázala v podobě konceptu Active Tourer, Audi se předvede až nyní ve Frankfurtu, kde se bude konat tradiční mezinárodní autosalon. Tey doufáme, vedení automobilky o premiéře ještě nerozhodlo, nicméně samotný koncept již hotový je.

Technicky bude Audi MPV vycházet z modelu A3, se kterým bude sdílet modulární platformu MQB. Očekávat můžeme rozměry okolo 4,5 metru, v případě sedmimístné verze to ale může být více. Co se týče motorů, očekávat můžeme jak zážehové jednotky TSI, tak i velmi oblíbené vznětové TDI, bez kterých by to prostě nešlo. Spekuluje se o nasazení motoru 1.8 TFSI o výkonu 134 kW/183 koní, silnějšího 2.0 TFSI s výkonem 166 kW/226 koní a také hybridní verze s motorem 1.4 TFSI o výkonu 110 kW/150 koní, který doplní elektromotor o výkonu 80 kW/109 koní. Vznětové motory bude zastupovat již známý 2.0 TDI ve verzích s výkony 105 kW/143 koní a 130 kW/177 koní.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: