Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Toyota GT86 Cabrio tak přece jen bude

News

09.08.2013

Toyota podle všeho nehodlá zaříznout projekt otevřené verze modelu GT86. Nový koncpet by podle všeho měl doarzit na autosalon v Tokiu.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Nedávno jsme psali o tom, že Toyota nakonec nepředstaví přeplňovanou a otevřenou verzi svého nejzajímavějšího modelu GT86. Za vším prý stály obavy o rentabilnost obou projektů, při nízkých prodejích by se prostě nezaplatily. Ostatně sama GT86 nemůže být rentabilní, roční prodeje v několika desítkách tisíc kusů nemohou pokrýt drahý vývoj. Nicméně zrovna Toyota, tedy největší automobilka světa, která prodá tento rok jak vůbec první automobilka v historii více než 10 milionů automobilů, peníze zas tolik řešit nemusí.

Nyní však šéfinženýr projektu GT86 Tetsuya Tada potvrdil, že kabriolet, jehož předběžnou podobu ukazoval koncept FT86 Open, přece jen bude. Tedy velmi pravděpodobně bude, v této oblasti si nemůžete být ničím jisti. Nicméně faktu o sériové výrobě může nahrávat i to, že sama Toyota plánovala model GT86 již od začátku jako kupé i jako kabriolet, díky čemuž vůz vybavila například bezrámovými dveřmi.

O kabriolet se tak bát nemusíme, co ale nějaká silnější verze s přeplňováním? Subaru BRZ a Toyota GT86 jsou vybaveny atmosférickým dvoulitrovým boxerem o výkonu 147 kW/200 koní, což nejsou nijak závratná čísla oproti dnešním turbomotorům. Nicméně podle všeho se výrazně silnější verze nedočkáme, problém skrývá nedostatek prostoru, který znemožňuje instalaci mezichladiče.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: