Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Renault Latitude prodělal lehčí facelift

News

08.08.2013

Model Latitude od Renaultu založený na Samsungu SM5 prodělal menší kosmetické změny. Hlavní novinku představuje nový přeplňovaný motor 1.6 TCe o výkonu 182 koní.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Francouzské automobilky kdysi slavily úspěchy se svými modely vyšší střední třídy. Ještě dnes si vzpomeneme například na Peugeot 605 nebo Renault Safrane. I když se nikdy nejednalo o prodejní trháky, své zákazníky, především na domácím francouzském trhu, si vždycky našly. S příchodem 90. let se však situace výrazně změnila. Evropští zákazníci přesedlali prakticky jen na modely od německých prémiových značek a francouzské pokusy v podobě Peugeotu 607 nebo Renaultů Vel Satis a Avantime dopadly bídně. Podobný osud čekal i Renault Latitude, konkurenta pro Škodu Superb nebo Opel Insignia. Renault však vydělal na tom, že jako základ využil již existující vůz v podobě Samsungu SM5.

Renault Latitude se nabízel i na českém trhu, slabé prodeje však donutily české zastoupení přehodnotit plány a model stáhnout z nabídky. Pokud po něm ale toužíte, není problém si jej nechat objednat ze zahraničí. Latitude nyní prodělal lehkou modernizaci, která se kromě vzhledu dotkla i techniky. Pod kapotou se totiž ukáže nový přeplňovaný čtyřválec 1.6 TCe, který disponuje výkonem 134 kW/182 koní. Změn se dočkal i exteriér, který dostal novou přední masku, přední světlomety s integrovaným LED denním svícením nebo nová kola.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: