Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

BMW řady 1 s předním pohonem se zaměří na spotřebu

News

08.08.2013

První BMW s předním pohonem je jistou záležitostí. Budoucí řada 1 postavená na platformě UKL1 bude plnit roli dostupného a především úsporného modelu v nabídce BMW. „Jednička“ by tak mohla být výhradně prodáváná s přídomkem EfficientDynamics.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Dnešní automobilový průmysl boří jedno tabu za druhým. Jednou ze značek, které jdou proti svým tradicím nejvíce, je BMW. V současné době tvoří systém pohonu xDrive velkou část prodejů automobilky na většině důležitých evropských trzích. BMW se zadním pohonem se tak stává pomalu ohroženým druhem. Další tabu, které brzy padne, se pohonu týká také. Mnichovská automobilka totiž vyvinula novou platformu UKL1 s pohonem předních kol, kterou kromě nových MINI dostane také řada 1 a očekávaná řada 2. Právě jedničkové BMW plánuje automobilka „ocejchovat“ eko značkou, jelikož v budoucnu by se mělo prodávat výhradne ve spojení s termínem EfficientDynamics, které BMW označuje své úsporné modely.

Jednou z plánovaných „eko“ verzí má být plug-in hybrid, jenž by se s emisemi v podobě 50 g/km stalo, vyjma řady i, nejúspornějším BMW vůbec. Předobraz hybridu můžeme spatří v konceptu Active Tourer, který je vybaven elektromotorem v kombinaci s novým přeplňovaným tříválcem o objemu 1,5 litru, který se má stát stěžejní jednotkou celé BMW Group (bude nabízena vznětová i zažehová verze).

Hlavním důvodem, proč se má žada 1 změit v šetřílka, jsou flotilové emise. Podle Evropské unie musejí všechny automobilky dosáhnout do roku 2020 hodnoty 95 g/km, což je zhruba 3,5 litru na 100 km. Aby si tedy ostatní modely BMW zachovat objemnější motory, musí se někdo obětovat.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: