Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Koncept Infiniti Q30

News

08.08.2013

Odhalení proběhne na letošním mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu.

Autor:Petr BenzlFoto:

Koncept Infiniti Q30 naznačuje současnou vizi designu kompaktního vozu, který bude zaměřen na novou generaci prémiových zákazníků.

Koncept Q30 bude odhalen na tiskové konferenci 10. září v 10.15 hodin ve Frankfurtu a představuje další fází vstupu společnosti Infiniti do nových prémiových segmentů. Ztělesňuje vizi Infiniti vyrábět vozy s poutavým designem, inovativními materiály s precizním zpracováním.

“Koncept Infiniti Q30 je předehrou k rozšíření produktového portfolio, které je základem naší agresivní globální růstové strategie,” uvedl Johan de Nysschen, President, Infiniti Motor Company, Ltd.  “Chceme apelovat na moderní, mladě smýšlející prémiové zákazníky, proto bude pro koncept Q30 charakteristický osobitý styl a nová vysoká úroveň kvality.”

Infiniti Q30 je nejnovějším zástupcem designové filozofie, jež byla poprvé představena na modelu Infiniti Q50, který měl světovou premiéru na mezinárodním autosalonu v Detroitu v USA letos v lednu. Stejně jako Q50, i koncept Infiniti Q30 zahrnuje výrazné designové prvky z vizionářské trojice konceptů – Essence, Etherea a Emerg-e.

Infiniti chce vyvolat radikální posun v segmentu prémiových kompaktních vozů. Odvážný design a ladný dynamický vzhled konceptu Infiniti Q30 inspirují k větším očekáváním toho, kam až je možné dojít za hranice dnes běžného automobilového designu.

“Koncept Q30 je štíhlý, elegantní a přitažlivý,” uvádí Alfonso Albaisa, výkonný ředitel pro design Infiniti. “Když se podíváte na rychlé kočkovité šelmy, jako je gepard, jsou štíhlé a hbité. Je to skoro jako by se vznášely. Tvar jejich těla nás inspiroval při tvorbě designu karoserie konceptu Q30.”

Nadcházející vstup do segmentu kompaktních prémiových vozů bude spojen opět se Sebastianem Vettelem v roli ředitele pro výkon Infiniti. Půjde o první model, na kterém se bude podílet od jeho začátku. Trojnásobný mistr světa F1 z týmu Infiniti Red Bull Racing, který se aktivně podílel na zdokonalování jízdní dynamiky modelu Q50, spolupracuje s technickými týmy Infiniti po celém světě, aby dostál závazku předat značce Infiniti geny závodních vozů.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: