Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Toyota přiveze do Frankfurtu hybridní koncept Hybrid-R

News

07.08.2013

Japonská automobilka Toyota je lídrem na poli hybridních technologií. Kromě masových modelů vsadila na tuto technologii i na poli motoristického sportu. Právě odtud bude pocházet technika nového konceptu Hybrid-R.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Toyota byla prakticky první opravdu velkou automobilkou, která vsadila na hybridní technologii spojující klasický (zážehový) motor a elektromotor. Cesta k úspěchu však byla dlážděna mnoha pády, nicméně druhá generace Priusu se stala globálním lídrem v prodejích hybridních automobilů. Úspěch tohoto modelu, potažmo celé Toyoty, se zatím nikomu nepodařilo ani vyrovnat.

Toyota během let vývoje transformovala hybridní technologii do takové podoby, že ji můžeme vídat nejen v sériových automobilek, ale také v závodních speciálech. Japonská automobilka se úspěšně účastní šampionátu vytrvalostních závodů WEC. Jedním z největších triumfů Toyoty je druhé místo z letošního ročníku slavné Le Mans.

A právě techniku ze závodního speciálu TS300 Hybrid použije Toyota i v případě svého konceptu Hybrid-R, který se světu představí v rámci autosalonu

ve Frankfurtu. Podle představitelů značky nemáme očekávat variaci na model GT86, nýbrž o svébytný model.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: