Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nové Hyundai i10 se představuje na prvních fotkách

News

07.08.2013

Korejská automobilka Hyundai zveřejnila první snímky nové generace svého nejmenšího vozu s názvem i10. Oficiální premiéra proběhne již příští měsíc na autosalonu ve Frankfurtu.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Hyundai i10 patřilo na českém trhu mezi oblíbené vozy. Jeho roli však v posledních letech převzalo větší i20 a menší „í-desítka“ se dokonce poroučela z českého trhu. Nová generace, jejíž fotky Huyndai právě představilo, se však vrací v plné síle. Nový design se povedl, exteriér se pyšní prvky z větších modelů Hyundai, zaujme například rozměrná šestiúhelníková maska chladiče. Celkově vůz výrazně prokoukl, vzhledem se přiblížil ke koncernově spřízněné Kii Picanto.

Hlavním lákadlem nové generace jsou ale větší rozměry. Do délky měří nové i10 o plných 80 mm, do šířky o 65 mm, rozvor se prodloužil o 5 mm. Výška se naopak snížila o 50 mm. Zavazadlový prostor se nyní pyšní objemem 252 litrů, což je o 10 % více než u přechůdce. Hyundai tvrdí, že nová i10 má největší zavazadlová prostor a prostor pro nohy ve své třídě.

O motorech prozatím moc nevíme, nicméně dá se očekávat nasazení tříválce o objemu 1,0 litru a také většího čtyřválce o objemu 1,25 litru. Zda se v nabídce objeví i vznětový motor 1.1 CRDi, zatím nevíme.

V interiéru se dočkáme lepších materiálů a také bohatší výbavy, která bude zahrnovat například klimatizaci, vyhřívaný kožený volant, tempomat nebo přední hlavové airbagy.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: