Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Renault Twingo R.S. končí se sériovou výrobou

News

06.08.2013

Jedno z nejlepších malých ostrých aut končí. Twingo R.S. skončilo se sériovou výrobou, nová generace tohoto malého vozu je totiž již za dveřmi.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Modely pocházející od divize RenaultSport dokázaly vždy vyloudit úsměv na tváři toho, kdo se s nimi projel. Nezáleželo, jestli jste jeli zrovna s Méganem, Cliem nebo dokonce Twingem, všechny vozy byly svým způsobem výjimečné. A právě posledně jmenovaný model odchází do pomyslného automobilového nebe. Twingo R.S. používalo atmosférickou zážehovou šestnáctistovku o výkonu 98 kW/133 koní, která udělovala tomuto vozu více než slušnou dynamiku. Kouzlo nejsilnější Twinga ale bylo i ve skvělých jízdních vlastnostech, které si prakticky v ničem nezadaly s pomyslným králem malých hot hatchů v podobě Suzuki Swift.

Nová generace nového Renaultu Twingo je nicméně již za dveřmi, proto je na čase rozloučit se s tou stávající. Jako první se na odpočinek odebere právě verze RenaultSport, následovat však bude i standardní verze. Nové, v pořadí již třetí Twingo, totiž vzejde ze spolupráce Renaultu s Mercedesem, respektive Smartem. O podobě Twinga jsme si mohli udělat celkem jasnou představu díky konceptům Twin´Run a TwinZ. Díky příbuznosti se Smartem můžeme očekávat pohon zadních kol a motor umístěný tamtéž. Jízdní vlastnosti by tak mohly být velmi zajímavé. Zatím není jisté, zda se i v nové generaci objeví ostrá verze od specialistů z města Dieppe.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: