Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

MINI Coupé a Roadster nahradí nový model

News

06.08.2013

Současná nabídka MINI zahrnuje hned sedm modelů. Budoucnost však mají zajištěnou jen třídveřový hatchback a kompaktní SUV Countryman.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Z Mini se po převzetí BMW Group stalo MINI a dnes je tato britská značka lídrem na poli stylových automobilů. Roční produkce se pomalu šplhá až na 300 tisíc automobilů, což je pro představuje více než v případě takové Alfy Romeo nebo Seatu. Během let se nabídka značky MINI rozšířila z klasického třídveřového hatchbacku až na sedm samostatných modelů, nicméně ne všechny mají svou budoucnost zajištěnou. Před několika měsíci proběhla médiemi zpráva, v níž se vyjadřoval ředitel severoamerického zastoupení MINI, podle něhož má své jisté pouze klasické MINI a SUV Countryman, které tvoří v Severní Americe plných 85 % prodejů.

Na opačné straně stojí především nejsportovněji zaměřené Coupé a Roadster. Právě tyto dva modely mají podle všeho nejvíce namále. Automobilka totiž již chystá nástupce postavené na nové platformě UKL1, kterou využijí i některé modely BMW. O pohon se velmi pravděpodobně postará známý přeplňovaný čtyřválec TwinPower Turbo o objemu 2,0 litru. Očekávat můžeme také verze S a především JCW.

Zatímco klasické MINI třetí generace uvidíme ještě letos, premiéra Coupé a Roadsteru proběhne až koncem roku 2015, případně začátkem roku 2016.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: