Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

BMW zahájilo výrobu třetí generace modelu X5

News

05.08.2013

Jedno z nejprodávanějších luxusních SUV BMW X5 se začíná vyrábět ve své třetí generaci. Evropská premiéra tohoto modelu proběhne na autosalonu ve Frankfurtu.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Model X5 bylo pro BMW přelomovým vozem. Jednalo se totiž o první SUV v historii značky, které způsobilo podobný poprask jako pozdější Porsche Cayenne. Příznivci mnichovských vozů si na SUV nemohli zpočátku zvyknout, nicméně roky ukázaly, že X5 byla naprostou trefou do černého. Během let se představily již tři generace tohoto luxusního crossoveru, kromě něj se představila také sportovněji pojatá X6, která je, jak jinak, také hitem. Aktuální generace se představila teprve před pár měsíci, nicméně sériová výroba se již rozjela. Montáž probíhá v továrně v BMW v americkém městě Spartanburg v Jižní Karolině.

Prvním vyrobených kusem se stal rovnou ten nejsilnější turbodiesel v nabídce celého BMW, a to třikrát přeplňovaný třílitrový šestiválec o výkonu 280 kW/381 koní a točivém momentu 740 N.m. Dalšími jednotkami při uvedení bude ještě třílitrový turbodiesel o výkonu 195 kW/258 koní a točivém momentu 560 N.m a především dvakrát přeplňovaný osmiválec o objemu 4,4 litru, který disponuje výkonem 330 kW/450 koní a točivém momentu 650 N.m. Později se dočkáme ještě dvakrát přeplňovaného vznětového šestiválce o objemu 3,0 litru nebo také vznětový dvoulitr se dvěma turby o výkonu 160 kW/218 koní, který bude k dispozici také jen s pohonem zadních kol.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: